FaraD

Ustawienia myszy - aby grało się lepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drodzy Użytkownicy :)

W tym temacie postaram się pomóc Wam w poprawieniu kontroli nad działaniem myszki, co przełoży się na jej lepszą kontrolę w grze a finalnie na lepsze wyniki.

Gram w cs'a od paru ładnych lat i często spotykałem się z różnymi problemami. Jednym z nich jest kontrola nad ruchami myszy w grze.
Okazało się, że wszystko komplikowała akceleracja myszy, która działa w taki sposób:
** przesuwamy powoli po podkładce mysz o 10cm - w grze postać gracza obróci się np o 90 stopni
*** przesuwając o tę samą odległość mysz, ale tym razem bardzo szybko - postać gracza obraca się o 360 stopni

A więc jak widzicie akceleracja myszy działa tak, iż nie odzwierciedla do końca naszych ruchów i poczynań w grze.  Szybkie 10cm to nie to samo co powolne 10cm ruchu myszy.

Zastanawiacie się jak wyłączyć tą akcelerację myszy i jak skonfigurować Cs'a po zmianie ustawień myszy. O tym w dalszej części :)

1. Na początek musimy pobrać programik (wpis do rejestru windows) - który wyłączy wyżej wspomnianą akcelerację myszy i dodać wpis do rejestru:
http://www.mediafire.com/file/9aqdkgbncaevh8d/mouse_fix.reg

2. Proponuję również do parametrów startowych dopisać następujące komendy:
" -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd "

3. Wejść w ustawienia myszy poprzez panel sterowania i ustawić czułość myszy na 6 - środek, oraz odznaczyć pole "zwiększ precyzję wskaźnika".
                                                         Panel Sterowania --> Sprzęt i Dźwięk --> Mysz --> Opcje Wskaźnika

4. Jeśli posiadacie standardowe (nie gamingowe myszy) to zazwyczaj mają one 800 do 1200dpi. Wtedy pomijacie punkt 5.

5.Jeśli zaś macie mysz gamingową to proponuję przypisać jej  2 profile specjalnie do cs'a, dla którego ustawcie czułości 400dpi oraz 800dpi.

6. Uruchamiacie grę i wchodzicie w OPTIONS, a następnie wybieracie zakładkę MOUSE. Zalecam ustawienia takie jak na screenie (poza czułością, bo to kwestia indywidualna, o czym wspomnę dalej).

20180202142424_1.jpg.c910077c28a9173ac490735a51975ad6.jpg

Ustawienia czułości myszy z poziomu gry - Mouse sensitivity

Do ustawiania czułości służy suwak widoczny na screenie powyżej.
Jeśli ktoś z Was posiada standardową mysz to od razu przechodzi do "zabawy suwakiem".

- W przypadku gamingowych gryzoni zalecam początkowo wybrać profil, któremu przypisana jest wartość 400dpi. I dopiero przejść do ustawień myszy w grze.

- Jako wartość wyjściową ustawiamy mouse sensitivity na 10.
- Zależnie czy mysz działa dla nas za szybko / za wolno to zwiększamy, bądź zmniejszamy tę wartość o 1.
- Czym bardziej będziemy "czuć" gryzonia  tym bliżej jesteśmy Naszego "złotego środka", aby go nie ominąć, lecz trafić w niego to teraz zmieniamy wartość mouse sensitivity o 0.5.
- Jeśli będziemy "czuć", że oscylujemy w granicach wspomnianego "złotego środka" to Naszą zmienną z 0.5 zmniejszamy do 0.2.
- I tak aż trafimy w Naszą czułość, jeśli nadal czujemy, że "to prawie jest to" - Naszą zmienna z 0.2 zmniejszamy do 0.1.

A co jeśli to nie pomaga?

Wtedy wybieramy Nasz drugi profil - 800dpi i postępujemy tak jak w przypadku profilu poprzedniego.
Oczywiście wartości te nie są "sztywne" i każdy może ustawić je na poziomie dogodnym dla siebie.

Zastanawiacie się zapewne dla jakiej wartości są moje ustawienia ze screenu z Cs'a i na jakiej myszy gram:P
Otóż moje ustawienia z cs'a są dla wartości 400dpi przy odświeżaniu myszy na poziomie 500Hz (na1000Hz - grało mi się gorzej), zaś mysz to Steelseries Rival 300.

Mam nadzieję, że choć troszkę Wam pomogłem i mogę pomóc :)

Pomogę każdemu indywidualnie co do ustawień myszy, ale tylko i wyłącznie w tym temacie :tw_smile:

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, kamilek! napisał:

Co to jest te auto-aim?

Niby auto celowanie na głowę ale rzekomo działa tylko na botach - local game :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo przydatne info! dzięki  na pewno skorzystam :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, WooCash napisał:

800 dpi sens 3

myszka https://www.morele.net/mysz-hama-urage-mmorpg-113730-698985/ z 5 ciężarkami  polecam :P

Logitech G502 też ma ciężarki, lecz podarowałem go Żonie @.4drianna. ~ L3CH POZnan* i po ostatnich kalibracjach oraz ustawieniach nie narzeka -  tego "gryzonia" również polecam😉 

Edytowane przez FaraD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi